עוזר אישי לעובד - כאן ועכשיו

טכנולוגיית הבוטים אינה מפסיקה לחדש ולהפתיע ביעילותה, וכבר מזמן חצתה את גבולות עולם השירות והמכירה הבסיסיים. בדיוק כפי שבוטים מאופיינים ומדוייקים יכולים להתנהל היטב עם לקוחות, ולהיות כלי שרת משמעותי למחלקת המכירות הם יכולים לתת מענה מצוין גם לעובדים עצמם, ולהצטרף למחלקת ה-HR ככלי אפקטיבי ונגיש.

האצלת סמכויות 2.0

מחקרים רבים הוכיחו כי רוב העובדים בארגונים גדולים ותאגידים, מרגישים צורך בתהליכים מאורגנים כשזה מגיע למשאבי האנוש. בוט ייעודי יכול לספק בדיוק את הצורך הזה ואף יותר, עם פרסונה משלו המותאמת לדרישות ואופי הארגון אותו הוא מייצג. עוד בשלב הגיוס, בוט משאבי אנוש יכול ליצור סינון ראשוני של מועמדים לפי הגדרות משרה ודרישות. הבוט יכול לתת מענה לכל עובד, בכל שלב, ולכל מחזור החיים שלו בארגון. הוא יכול להכווין את העובדים לתהליכים ארגוניים, לעזור להם להכיר כלים ונהלים שיעזרו להם להשתלב בעבודה, לספק תשובות חיוניות בזמן אפס, ולחסוך בירוקרטיה גם לעובד וגם לארגון. בארגונים רבים הבוט יכול לשמש גם אמצעי הכשרה לעובדים על פי הגדרות התפקיד שלהם, לנהל את תהליך ההכשרה עם כלים אינטראקטיביים, וגם לקבל מהם משוב ולתעל אותו לגורמים הנכונים, תוך שמירה על פרטיות העובד. למרות היותו מוצר טכנולוגי, בוט שמוטמע בצורה נכונה נותן לעובדים תחושת שייכות והכרה, מאפשר ממשק אינטראקטיבי ודו כיווני ומגדיל את מעורבותם בתהליכים הארגוניים. בנוסף הוא מבסס את החברה כחדשנית ומשקיענית בתחום מיתוג המעסיק - תחום שבשנים האחרונות מהווה בסיס לשביעות רצון העובדים, נאמנותם למותג ויעילותם המקצועית.

 

על כל נקודה במפה, בכל שנת בשעון

ככל שארגונים נכנסים יותר ויותר לתהליכי אוטומציה, הם מאפשרים יותר תהליכי Self Service בארגון ובכך מקטינים את הוצאות ה- HRבארגון. בוטים, בניגוד לעובדים אנושיים, מהווים כוח עבודה זמין 24/7 בכל מקום. כלומר, אם לצורך העניין הארגון מחזיק שלוחה במדינה אחרת – פערי השעות אינם רלוונטיים. אותו דבר לגבי חברה שמעסיקה עובדים במשמרות ליליות או בימי מנוחה וחגים. יתרה מזו – ארגון שמגייס עובדים לפרוייקטים, תפקידים עונתיים או משרות זמניות – יכול לנהל את כל הליך ההעסקה באמצעות צ'טבוט משאבי אנוש. את המענה של הבוט ניתן להגדיר גם בצורה כזו שהוא יהיה נגיש גם במכשירים סלולאריים, מה שמגדיל עוד יותר את היעילות שלו ואת נגישות העובד.

יישום מקומי

לאחרונה החל גם בארץ השימוש בבוט משאבי אנוש. Webtech, חלוצה בפיתוח צ'טבוטים בישראל, יצרה עבור לקוחותיה בוט אשר מעניק גישה חכמה ומהירה לידע המקצועי הנדרש לעובד. החברה, בעלת ניסיון רב בהקמת פורטלים, קיבלה החלטה לשלב בוט כזה בכל פורטל ארגוני שהיא מקימה, מתוך הרצון להוביל את לקוחותיה לתפיסה הפנים ארגונית המיטבית והחדשנית בעולם.

קבלו טעימה מהעוזר האישי הארגוני הבא שלכם